top of page
ос кавер.png

Ос

«Ос» — це книга води і вітру, елементальна й ефемерна водночас. Іще — це книга зворотного дорослішання, доростання поета до власного коріння. Тут метафори тоншають, а невагомий світ сутінків і напівтонів заступає важку чорно-біло-червону кольорову гаму.

 

Зрештою, «Ос» — це книга страхів, але водночас і книга безупинного, невтомного, безстрашного сподівання. Це крок у прозорість, яка у відповідь розкриває свої обійми.

branch.png

Нагороди

branch.png

2014

Літературна премія

«Літакцент року»

короткий список у номінації «Поезія»

Шувалова каже небагато, не розкидається смислами й змістами, але промовлені речі - основоположні, важкі й виважені. Вони про «ріку», про «твердь», про «плоть», про «темінь», про «ос». У її віршах мало біографізму і зовнішніх реалій, вони щільні й закриті. Усі речі світу пристосовано для нового буття у книжці, і всі вони проходять крізь поетку. (…) І, зрештою, пише: «я до тебе прийду – і це буде дорога додому», зводячи багато що до новалісівської тези "кожна дорога веде додому". І цей дім – «Ос».

Мирослав Лаюк

branch.png

Відгуки

branch.png

Читаючи, мусиш довіритися їй, дозволити захопити себе в полон, захопитися тим, як легко авторка знаходить вихід із цього лабіринту слів і троп — «з вічності — у сьогодення».

Галина Крук

На перший погляд її поезія може видатися апологетикою діонісійського буяння пристрастей і плотських насолод (еротика є невіддільним складником текстів поетеси загалом). Однак рано чи пізно надходить у цих віршах момент, коли «через прозору плоть прозирає задум», коли згадуєш: «ти що походиш із зовсім інакшого світу».

Світлана Богдан

Видавець: Смолоскип

Кількість сторінок: 112

Мова: Українська

ISBN: 9789662164879

bottom of page