top of page
аз кавер.png

Аз

«Аз» — третя книга поезій Ірини Шувалової та перша літера старослов’янської абетки. Ще «аз» означає «я», і так перша літера алфавіту добігає кінця в собі – останній, а остання набуває початку в собі – першій. Змія кусає себе за хвіст – і триває вічно.

«Аз» — книга циклів: вона вся — подорожі та повернення: припливи та відпливи; смерть, переродження і тривання; зрощення, розлука і знову вертання в нерозривну суцільність. Стихія цієї книги — земля, з якої — крізь її червону глину, глевкий порох, камінні брили, мертву кору – безупинно та вперто пнеться назовні невтомне зелене життя. Аз – це початок саду.

branch.png

Нагороди

branch.png

2014

Літературна премія

«Літакцент року»

короткий список у номінації «Поезія»

Cлово «поле» (…) дуже пасує до книги Ірини: середньовічний гербарій у всій своїй вибагливості та старокнижності ніби прокидається на її сторінках і тікає зі сторінок до землі, в питоме рослинне царство. (…) Персонаж цієї книги подеколи переходить межі людської подоби – це те, чого більшість із нас потай прагне: відкинути умовність статусу "людини розумної", віддатися грі, пристрасті: «тривати це значить стояти з трояндою в лапах / над прірвою в ніжній лавині гниття і цвітіння».

Наталка Бельченко

branch.png

Відгуки

branch.png

Здається, її взагалі не цікавлять прямі значення слів. А переносні залежать від контексту. Від подиху навіть. Замість буквального смислу промацується те, що досі було відсутнє. Не зіставлення та уподібнення, а вияв нової місії слова.

Василь Герасим’юк

Тож чи не для того Ірина Шувалова заманює нас цоканням кастаньєт своїх римованих рядків (…), щоб в один момент – раптом – зруйнувати всю цю дбайливо вибудувану розкішну конструкцію поетичної реальності нагадуванням про геть інший вимір, де ніщо з оспіваного й омовленого нею не має значення, де діють зовсім інші закони, зяє інша глибина й розгортається інший рівень існування?

Світлана Богдан

Видавець: Електрокнига

Кількість сторінок: 114

Мова: Українська

ISBN: 9786177026227

bottom of page